head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gui Fei Si Ji Chun, Ming Jian organic 2015 / Krásná konkubína, Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý list i se zeleným odstínem, bílým tipsem, stočeným do kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Čajové lístky byly záměrně ponechány napadené hmyzem Jacobiasca formosana. Sklizeň: Ruční, léto 2015. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 30-40 %, pečení je střední. Oblast: Formosa, Ming Jian 450 m n. m. organické pěstování. Kultivar: Si Ji Chun, jméno Gui Fei - Krásná konkubína. Znamenitý čaj!
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 100 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak kolem 30 s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme více než 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je výraznější, sladce pečená, lehce balzamická, květinově povidlová se stopou magnolií. Chuť je výraznější, plná, příjemně lehce pečená, kořenitá, lehce povidlová až s vlnkou po datlích. Dozvuk je ušlechtilý, později sládnoucí, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech a chuť na další nálevy. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 277 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
GuiFeiSiJiChun2015

GuiFeiSiJiChun2015


tea