head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gue Fei Gao Shan, Lu Shan 2011 / Krásná konkubína, Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý list i se zeleným odstínem a bílým tipsem, zpřehýbaný drobnější lístek. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Čajové lístky byly záměrně ponechány napadené hmyzem Jacobiasca formosana. Sklizeň: Ruční, podzim 2011. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 50%, pečení je lehké až střední a tradiční. Oblast: Formosa, vesnice Lu Shan 1600 m. n. m.. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík, Jméno Gui Fei - Krásná konkubína. Znamenitý čaj!
Příprava
Přibližně 5g lístků na 100 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 30s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu. Nešetřit listem!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je jemná, pečená, lehce balzamická, květinově povidlová se stoupou magnolií a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně lehce pečená, kořenitá, lehce povidlová a ušlechtile  na patře příjemně nahořklá, lehce květinová. Dozvuk je ušlechtilý, později sládnoucí, delší, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 110Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
GuiFeiLuShan2011
GuiFeiLuShan2011

GuiFeiLuShan2011
tea