head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gue Fei "Semi" Wild Bush, Dong Ding 2010 / Krásná konkubína, Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý list i se zeleným odstínem a bílým tipsem, zpřehýbaný drobnější lístek. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech, tmavém ovoci a lehce i po květinách. Listy jsou napadeny hmyzem Jacobiasca Formosana jak to má být. Sklizeň: Ruční, 5. listopad 2010. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 65%, pečení je středně silné a tradiční. Oblast: Formosa, Nan Tou, Dong Ding, okolí vesnice Feng Huang 600-700 m. n. m.. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík, Jméno Gui Fei - Krásná konkubína. Kvalita AAA. Čaj byl sklízen v zahradě kde rostl naprosto divoko po několik let bez jakékoliv péče. Zajímavý a velmi dobrý čaj! Čaj pochází od zkušeného farmáře, kterému byla dovolena v opuštěné zahradě sklizeň, je to druhá sklizeň této zahrady. Já osobně mám tyhle tmavší a výraznější chutě po delším pečení moc rád. Rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 150 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 30s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je těžsí, pečená, lehce balzamická, po tmávém ovoci, květinově povidlová a svěží. Chuť je težší, plná, příjemně povidlová a lehce květinová s tóny medu. Dozvuk je ušlechtilý, později sládnoucí, delší, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 998Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Gue Fei "Semi" Wild Bush, Dong Ding 2010
Gue Fei "Semi" Wild Bush, Dong Ding 2010

Gue Fei "Semi" Wild Bush, Dong Ding 2010
tea