head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hong Xian Chin Shin Gui Fei 2016 / Oolong Formosa
Charakteristika
Tmavě hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, kaštanech a tmavém ovoci a magnolií. Sklizeň: Ruční, květen 2016. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík. Oblast: Hory Wu She, Hong Xian, Nantou. Lístky napadeny záměrně hmyzem Jacobiasca Formosana, list pak spouští obranné mechanismy a vytváří se kýžená chuť. Zpracování: Kvalitní,  pomalé pečení na dřevěném uhlí. Producent: Mr. Li.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95° C. První nálev 15 s, druhý 10 s a pak přidáváme cca 10 s k dalším nálevům. Připravujeme na Kung-Fu způsob nálevů je asi šest i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá až oranžová s hnědým nádechem. Vůně je silnější, ovocná, kořeněná a lehce pečená. Chuť je jemná, plná, příjemně sladká, lehce pečená po žitném chlebu, až povidlová, jemně tropicky ovocná a přijemně decentně kořenitá. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný, plný, lehce ovocný a pečený.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla cca 300 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HongXianChinShin2016TT

HongXianChinShin2016TT

tea