head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Jin Gu, Anxi, 2011 / Zlatý skořicovník - čínský polozelený čaj
Charakteristika
Světle až a tmavě-zelený list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po květinách a magnoliích. Kvalita: AAA. Sklizeň: Duben 2011. Kultivar: Huang Jin Gui. Oblast: Vesnice Jing Gu 5800 m. n. m. vnitřní Anxi Fujian. Zpracování: Tradiční, pečlivé, kvalita listu výborná. Oxidace 15 - 20% a velmi lehké pečení. Čaj pochází z malé rodinné farmy.
Příprava
Přibližně 4g lístků na cca 100 ml konvičku nebo zhong a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak od 10s do 1 minutky nebo na Kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá. Vůně je jemná, květinová s magnoliemi a krémově svěží. Chuť je jemná, harmonická, krémově osvěžující, lehce pečená, květinová, sladká. Dozvuk je sládnoucí, květinově svěží a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 238Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 7. čakru. Vynikající po celodení popíjení a na žízeň. Vhodný pro citlivý žaludek. Moc dobrý a osvěžující čaj po tropickém dni.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HuangJinGu2011
HuangJinGu2011
HuangJinGu2011
tea