head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Bai Long / Oolong GABA sklizeň zima 2008
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících sladce a po žitném právě pečeném chlebu. Velmi dobré zpracování.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá. Vůně je jemná, velmi svěží, po pečeném chlebu vonící a velmi sladká. Chuť je jemná, sladká, velmi podmanivá. Dozvuk je sládnoucí, delší, velmi decentně nahořklý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 7.a 6.  čakru. Má vysoký obsah aminokyseliny GABA proto GABA Oolong. aminokyselina oddaluje stárnutí buněk a je všeobecně velmi prospěšná!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Jin Bai Long GABA winter
Jin Bai Long GABA winter
Jin Bai Long GABA winter
tea