head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Formosa Ken Ding Gan Kou 2010 / Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý  středně velký list. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech, tmavém ovoci. Sklizeň: Ruční, 5. prosinec 2010. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace střední, pečení je silné a tradiční. Čaj je pečen v malých množstvích a pak smíchán, proto lze vidět nejednotnost na rozvinutých lístcích. Oblast: Formosa, Ken Ding - nejjižnější část tchajwanského ostrova. Kultivar: Keře jsou dovezeny z Wu Yi, asi směs kultivarů. Kvalita AA. Zajímavý a velmi dobrý čaj! Čaj pochází opravdu kousek od oceánu, proto je cítit tón slaného vzduchu v čaji, je to opravdu zajímavý a svébytný čaj. Já osobně mám tyhle tmavší a výraznější chutě po delším pečení moc rád. Rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků čaje na 100ml vody v zhongu nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 30s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je těžsí, pečená, lehce květinová, po tmavém ovoci, povidlová a svěží. Chuť je těžší, plná, příjemně povidlová, lehce květinová s pečenějším tónem a s lehce slanou chutí. Dozvuk je ušlechtilý, bohatý, později sládnoucí, delší, neuvěřitelně zajímavý, velmi příjemný a plný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 600Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Formosa Ken Ding Gan Kou 2010
Formosa Ken Ding Gan Kou 2010

Formosa Ken Ding Gan Kou 2010
tea