head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Anxi Tie Guan Yin Long Juan Grade AA+ 2008 / Železná Bohyně Milosrdenství
Charakteristika
Světle až a tmavě zelený list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po květinách, lehce cítit i pečený chléb, svěží intenzivní vůně. Kvalita AA+. Organické pěstování. Zpracování: Precizní, nemíchaný čaj, tradiční rolování. Sklizeň: Jaro 2008, sklízeno ručně. Kultivar: Jin Xin Long Juan - Zlatá hvězda. Oblast: Vesnice Long Juan, vnitřní Anxi, Fujian, cca 1000 m.n.m. Oxidace 35-40%, pečení střední.
Příprava
Přibližně 8g lístků na 150 ml zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 30s  až 2 minutky nebo na Kung-Fu způsob. Což rozhodně doporučuji! Nálevů připravíme tak až 9. Výhoda že téměř nelze přelouhovat v menších dávkách. Na kung fu cha pochopitelně ano.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá až lehce zelená, čirá. Vůně je jemná, lehce pečená, květinová s magnoliemi, lehce kořenitá, intenzivní a velmi svěží. Chuť je jemná, květinová, středně pečená s kořenitým a ovocným tónem, velmi ušlechtilá. Dozvuk je sládnoucí, delší a příjemný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 660Kč za  vakuově balený vzorek 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
LongJuanTGY2008
LongJuanTGY2008
LongJuanTGY2008
tea