head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ma Dao Yuan, Ban Tian Yao 2007 / Koňská hlava, napůl cesty k nebesům-oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až černý větší a hrubší celý list, místy světlejší až tmavě zelený. Nepravidelné listy sem jen zpřehýbané. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, jemně květinová, plná, harmonická, kořeněná a fantasticky pečená. Sklizeň: Jaro 2007, ruční. Kultivar: Ban Tian Yao - Napůl cesty k nebesům. Oblast: Fujian, Wu Yi Shan, útes Ma Dao Yuan - Koňská hlava - 300 m. n m. Zpracování: Zcela tradiční a kompletně ruční. Tradičně pečený na dřevěném uhlí. Čaj je vhodný nechat zrát  rok až dva, dojde k uhlazení a zlepšení chutí. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 6g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu cca 150 ml a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 10s až 3 minuty. Nálevů připravíme velmi mnoho. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáme si jedlotlivé chuťové vrstvy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čistá, jiskrná, světle hnědá. Vůně je jemná, sladká, jako pečený chleba s tóny povidel, příjemně kořenitá, pečená a ušlechtilá delikátní vůně. Chuť  je jemná, sladká, podmanivá, lehce kořenitá, příjemně povidlová, evokuje příjemný pocit tepla, lehce čokoládový a lehce pečený tón je cítit. Dozvuk je příjemně pečeně nahořklý a později sládnoucí, květinový, delší, ušlechtilý, velmi bohatý a komplexní.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010, není přesně určena, koupeno jako vzorkovnice Wu Yi oolongů.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2, 3. a 5. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Vhodný pro skupinku přátel, výborný k povídaní nebo četbě.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Ma Dao Yuan, Ban Tian Yao 2007
Ma Dao Yuan, Ban Tian Yao 2007
Ma Dao Yuan, Ban Tian Yao 2007
tea