head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Phoenix Tang Chung Ba Xian Xiang / Fénix, Osm Nesmrtelných
Charakteristika
Velmi kvalitní oolong z Číny, bájný Phoenix "pohoří kde se pěstuje"... Lístky jsou hnědé, úzké, lehce zpřehýbané. Vůně jemná, sladká, jemně pečená, měli by jste cítit 8 vůní tohoto čaje. Opravdu doporučuji zkusit, jeho chuť je velmi specifická a velmi návyková :-) Kvalitní čajík, jak zpracováním tak kvalitou lístků.
Příprava
Je možno připravit jak v degustačním šálku, zhongu nebo konvičce nebo i na kung-fu způsob. Asi 7g lístků zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat do 1 minuty. Postupně prodlužujeme dobu louhování tak o 10%, na kung-fu se řídíme klasickou přípravou. Počet nálevů je přibližně 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Nálev voní jemně bylinkově, sladce a květinově. Chuť je mírně svíravá, ušlechtilá, nahořklá i sladká a kyselá. Zajímavá směs chutí. Dozvuk je sládnoucí, nahořklý a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2007 byla 600 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čajík má blahodárné účinky na zažívání, opravdu pohladí žaludek. :) Po čaji se výborně soustředí, a je středně povzbuzující. Čaj pro veselou společnost. Pít doporučuji odpoledne nebo večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Phoenix Tang Chung Ba Xian Xiang
Phoenix Tang Chung Ba Xian Xiang

tea