head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ren Shen / Žen Šen Oolong
Charakteristika
Tmavě-zelené hrudky, hladké ale členité, velikosti až fazole. Je to zvláštní metodou zpracovaný tea spolu s práškem z Žen Šenu. Vůně je sladká, trávová a cítit je samozřejmě i Žen Šen.
Příprava
Přibližně 7g čaje vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 3 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutavá. Vůně je jemná, sladká,trávová  s Žen Šenem. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2007 byla 160 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Má omlazující a revitalizační vlastnosti. Vhodný proti psychickému i fyzickému stresu!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Ren Shen
Ren Shen

tea