head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rou Gui 2006 / Skořicovník
Charakteristika
Tmavě i světle hnědý celý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané lístky. Vůně, pečenější, kořenitá, nádherná, vznešená, sladká. Velmi precizně zpracovaný čaj, pomšrně vzácný a ceněný.  Kultivar: Rou Gui. Sklizeň: Ruční, jaro 2006. Tento čaj, by měl aspoň rok zrát v ideálních podmínkách, pomůže to vyvíjení chutí. Oblast: Wuyi Shan, 1100 metrů n. m., Fujian. Oxidace: 30 - 40%, pečení je silné a tradiční na dřevěném uhlí. Privátní produkce.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 3 až 7 minut. Nálevů připravíme asi 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, skořicová. Chuť je hořko-sladká, lehce kořenitá,  jemná, podmanivá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 je 560Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Příznivě působí na zažívání.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Rou Gui 2006
Rou Gui 2006

tea