head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wu Yi Traditional Rou Gui Zhen Yen, 2010 / Skořicovník, čínský oolong
Charakteristika
Tmavě i světle zelený celý list, místy světlejší. Nepravidelné zpřehýbaný delší list. Vůně je květinová, jablečná, kořenitá, nádherná, vznešená, pečeně sladká. Velmi precizně zpracovaný čaj, poměrně vzácný a ceněný. Kvalita: AA+  Kultivar: Rou Gui - skořicovník. Sklizeň: Ruční, jaro 2010. Tento čaj, by měl aspoň rok zrát v ideálních podmínkách, pomůže to vyvíjení chutí. Oblast: Fujian, vnitřní oblast Wi Yi Shan cca 800 m. n. m.. Oxidace: 50%, pečení ruční 24h na dřeveném uhlí z tvrdého dřeva. Čaj pochází z menší rodinné farmy.
Příprava
Přibližně 4g lístku na 100ml vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 15s až 2 minuty. Nálevů připravíme asi 3. Pozor, nepřelouhovat, pak hořkne.
Připravovat na Kung Fu Cha.

Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, sladká, plná, lehce pečená s kakaovým tónem, lehce jablečná, až skořicová. Chuť je sladká, přecházející v jemně skořicovou, jablečnou s lehce pečeným tónem, kakaovou vlnkou. Dozvuk je příjemně sládnoucí, delší a ušlechtilý a velmi zajímavý na konci kde se mění v ovocné chutě.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 je cca 800 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Příznivě působí na zažívání. Velmi osvěžuje mysl a výborně naladí na duševní a duchovní činnosti. Vynikající pít s blízkým člověkem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Wu Yi Traditional Rou Gui Zhen Yen, 2010
Wu Yi Traditional Rou Gui Zhen Yen, 2010

Wu Yi Traditional Rou Gui Zhen Yen, 2010
tea