head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Ping, Anxi, Rou Gui, 2008 / Skořicovník
Charakteristika
Tmavě i světle zelený celý list, místy světlejší. Nepravidelné kuličky. Vůně, květinová, jablečná, kořenitá, nádherná, vznešená, sladká. Velmi precizně zpracovaný čaj, poměrně vzácný a ceněný.  Kultivar: Rou Gui - skořicovník. Sklizeň: Ruční, podzim 2008. Tento čaj, by měl aspoň rok zrát v ideálních podmínkách, pomůže to vyvíjení chutí. Oblast: Da Ping, Anxi, Fujian. Oxidace: 20%, pečení je střední. Privátní produkce.
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 3 až 7 minut. Nálevů připravíme asi 3. Pozor, nepřelouhovat, pak hořkne.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, květinová, jablečná, až skořicová. Chuť je sladká, přecházející v jemně skořicovou, jablečnou a déle trvající. Dozvuk je příjemně sládnoucí, delší a ušlechtilý a velmi zajímavý na konci kde se mění v ovocné chutě.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 je 414Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Příznivě působí na zažívání. Velmi osvěžuje mysl a výborně naladí na duševní a duchovní činnosti.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Da Ping, Anxi, Rou Gui, 2008
Da Ping, Anxi, Rou Gui, 2008
Da Ping, Anxi, Rou Gui, 2008
tea