head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rou Gui Superior Oolong, 2008 / Skořicovník
Charakteristika
Tmavě hnědý i zelený, celý list, místy světlejší. Podlouhlý list, volně podlouhle zpřehýbaný sem tam i větvička. Vůně, kořenitá, skořicová, nádherná, vznešená, sladká. Dobře zpracovaný čaj, poměrně vzácný a ceněný. Kultivar: Rou Gui - skořicovník. Sklizeň: Ruční, 2008. Tento čaj, by měl aspoň rok zrát v ideálních podmínkách, pomůže to vyvíjení chutí. Oblast: Wu Yi Shan.
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 1 až 5 minut. Nálevů připravíme asi 3. Pozor, nepřelouhovat, pak hořkne. nebo lépe na způsob Kung Fu, dle tradiční připravy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, pečená po žitném chlebu, sušených hruškách až skořicově sladká. Chuť je sladká, přecházející v jemně skořicovou, jablečnou až vonící po badyánu a sušených hruškách, chuť je déle trvající. Dozvuk je příjemně sládnoucí, delší a ušlechtilý a velmi zajímavý na konci kde se mění v ovocné a kořenité chutě.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 je 280Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2.,5., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Příznivě působí na zažívání. Velmi osvěžuje mysl a výborně naladí na duševní a duchovní činnosti.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Rou Gui Superior Oolong
Rou Gui Superior Oolong
Rou Gui Superior Oolong
tea