head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shan Lin Shi, Strong Roast Chin Shin Gao Shan Hong Shui 2013 / Oolong Formosa
Charakteristika
Světle zelený až a tmavě hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po ovoci, povidlech, skořici a lehce po květinách. Sklizeň: Ruční, 7. listopad 2013. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík. Oblast: Shan Lin Shi, zahrada 1500 metrů n. m. Zpracování: Kompletně ruční, oxidace 30%, silné, pomalé pečení, způsob zpracování se jmenuje Hong Shui. Producent: Privátní. Vynikající vysokohorský oolong z podzimní sklizně, lahůdka. Myslím že bude velmi dobrý na archivaci.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Připravujeme na Kung-Fu způsob nálevů je asi šest i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zeleno oranžová s hnědým nádechem. Vůně je jemná, lehce pečená, lehce květinová, povidlová až medová, velmi lehce ovocná, kořeněná a neuveřitelně svěží. Neuvěřitelný vysokohorský charakter tohoto čaje v chuti, mu dává nebývalý rozměr. Chuť je jemná, plná, příjemně sladká, lehce kytičková, plně pečená po žitném chlebu, až povidlová, jemně tropicky ovocná a přijemně decentně kořenitá. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný, plný, lehce tropicky ovocný a žitně pečený.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla cca 1200kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2013HongShuiStrongRoast
2013HongShuiStrongRoast
2013HongShuiStrongRoast
tea