head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shan Lin Shi, Chin Shin Hong Shui Gao Shan, 2011 / Oolong Formosa
Charakteristika
Světle zelený až a tmavě hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po ovoci, povidlech, skořici a lehce po květinách. Sklizeň: Ruční, 3. týden v dubnu 2011. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík. Oblast: Shan Lin Shi, zahrada 1500 metrů n. m. Zpracování: Kompletně ruční, oxidace 25%, střední pečení, způsob zpracování se jmenuje Hong Shui. Producent: Privátní. Vynikající vysokohorský oolong z jarní sklizně, lahůdka.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Připravujeme na Kung-Fu způsob nálevů je asi šest i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zeleno oranžová s hnědým nádechem. Vůně je jemná, lehce pečená, lehce květinová, povidlová, ovocná, kořeněná a neuveřitelně svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně sladká, lehce povidlová, ovocná a přijemně kořenitá. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný, plný a lehce květinový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 1200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ShanLinShuHongShui2011
ShanLinShuHongShui2011
ShanLinShuHongShui2011
tea