head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Guan Yin, Chengnian 2008 / Železná bohyně, oolong z Číny
Charakteristika
Tmavě hnědý list s bílým ochmýřeným tipsem. Nepravidelné oválky i pokroucené stočené do oválků. Vůně nádherná! Květinová, s pečenými tóny, magnolie a tropického ovoce, kořeněná a svěží. Výtečný a znamenitý čaj! Sklizeň: Ruční, podzim 2008. Zpracování: Tradiční, ruční. Oxidace 15% a pečení středně silné. Oblast: Provincie Fujian, oblast Ansi, Chu chiou a vesnice Fang Tching. Mistr: Chen Shuiwang. Čaj je vhodný pro archivaci.
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 20 s, až postupně 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 7. Nejlépe ale připravíme na Kung Fu způsob, nálevů je tak více a jsou barvitější a vychutnáváme každou chuť a vůni vzlášť.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až hnědooranžová. Vůně je výraznější, sladká s tóny tropického ovoce, květinová a velmi harmonická. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, se stopou tropického ovoce, magnolií, květin s lehkou pečeností a archivní vlnkou. Dozvuk je příjemný, aromatický, bohatý, sládnoucí, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je dlouhá. Koupeno v roce 2015 za 250 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Pohladí nejen naše zažívání, ale hlavně i naši duši. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj. Navozuje vznešenou a slavnostní náladu. Vynikající když něco tvoříte, kresba, kaligrafie nebo si jen čtete.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2008TGYchengnian

2008TGYchengnian

tea