head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Guan Yin Lao Cha Traditional 2008 / Železná Bohyně Milosrdenství - oolong
Charakteristika
Hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky, velmi nízký výskyt větviček. Velmi příjemně vonících po sladkém žitném chlebu, lehce je cítit kafrová vůně, až balzamická. Sklizeň: Jaro 2008. Oblast: Xianghua, Anxi, Fujian. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční ruční, pečeno více než 100h. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo ještě lépe na Kung-Fu způsob, který je popsaný v sekci příprava. Nálevů připravíme tak až 7.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová. Vůně je jemná, lehce pečená, harmonická, lehce ušlechtile kafrová. Chuť je ušlechtilá, velmi příjemná, povidlově pečená, intenzívní a hodně se měnící, příjemně nahořklá a zároveň sladká. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý. Evokuje sladkost v ústech a vydrží nám velmi dlouho.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 310Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji vychutnat si jej v klidu a pohodě. Výborný pro skupinu přátel nebo i na rozjímání, každopádně tento čaj je třeba si vychutnat.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
TGYlaoCha2008
TGYlaoCha2008
TGYlaoCha2008
TGYlaoCha2008
tea