head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Luo Han, 2008 / Železný Asketa
Charakteristika
Světle až a tmavě-hnědý, místy zelený list stočen do drobných nepravidelných  tvarů. Velmi příjemně vonících po pečeném žitném chlebu a květinách. Je to údajně čaj ze kterého se vyšlechtila levnější varianta, Tie Kuan Yin / Železná Bohyně. Chutnají podobně, Asketa je plnější a aromatičtější! Dle legendy jej vyšlechtil potulný mnich. Oblast: Fujian, Wu Yi Shan. Výtečný oolong který prolíná mezi světlými a tmavými oolongy z Wu Yi.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až světle hnědá. Vůně je jemná, příjemně pečená, květinová a svěží. Chuť je jemná, sladká, příjemná, lehce pečená a květinová zároveň, opravdu lahůdka. Dozvuk je sládnoucí, delší, velmi ušlechtilý a příjemný..
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 390Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Velmi nám prosvětlí náladu a duši. Velmi dobrý na depresi a stres a vůbec na všechny duševní nemoci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tie Luo Han, 2008
Tie Luo Han, 2008
Tie Luo Han, 2008
tea