head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Dong Bai Ye AA Dan Cong 1999 / Medová orchidej, čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý drobnější celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté do podlouhlých tvarů. Vůně jemně kořenitá, velmi sladká až medová, s tóny lichi, ovoce vznešená s tóny perníku a velmi podmanivá. Produkce: jaro 1999. Kultivar: Feng Huang Shui Hsien var. Bai Ye - Bílý list. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Ruční, tradiční. Oxidace: 30%, pečení střední, tradiční na dřevěném uhlí z tvrdého dřeva a opakované. Oblast: Fenghuang, Wudong Shan 800 m.n.m. Guang Dong, Chao Zhou, Fujian. Producent: Privátní. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu. Absolutní rarita a lahůdka!
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 180 ml nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě 99°C. Louhujeme tak 10s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 5. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto hnědá. Vůně je jemná, sladká, ovocná s tóny lichi, neuvěřitelně svěží a příjemná. Chuť je velmi silná, povidlově sladká, příjemná, perníková, chutná po ovoci litchi ( čínská třešeň, chutná jako naše třešeň, je sladší, medová a aromatičtější ), příjemně kořenitá a velmi kultivovaná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, ovocný, kultivovaný, výrazné tóny ovoce - lichi, dozvuk je delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 777Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WuDongBaiYe1999
WuDongBaiYe1999
WuDongBaiYe1999
tea