head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net


Název
Wu Liang Mei Ren, 2010 / Kráska z Wu Liang, čínský oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, zelený, bílý až zlatavý, list s tipsy, zpřehýbaný, nepravidelný, stočený, drátkovitý s bílo zlatým tipsem, tips plus dva lístky jsou sklízeny. Vůně, příjemná, balzamická, exotická, lehce citrusová, neuvěřitelně komplexní a nenapodobitelná. Zpracování: Tradiční, ruční. Sklizeň: Květen 2010, ruční. Oblast: Wu Liang Shan, 1200 m. n. m.. Oxidace: 75%, pečení bylo lehké. Zpracování: Kompletně ruční. Kultivar: Yunnan Da Ye. Jméno: Kráska z Wu Liang. Čaj je vyroben z Yunnanské variety čajovníku, ale tchajwanským způsobem, není napaden muškou, jako Peng Feng. Velmi dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo raději na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá s oranžovým tónem. Vůně je jemná, balzamická, citrusová, sladká, karamelová,květinová. Chuť je plná, nasládlá, karamelová, citrusová, ušlechtilá, velmi podmanivá a neustále se měnící. Dozvuk je sládnoucí, neuvěřitelně dlouhý, drsnější, to je dáno kultivarem, ale velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 225Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 2., 4., 6. a 7. čakru. Vynikající pro páry stejně tak i pro samotu a přemýšlení. Velmi dobrý při důležitém rozhodování. Celkově zbystří mysl a navozuje veselejší náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Wu Liang Mei Ren, 2010
Wu Liang Mei Ren, 2010

Wu Liang Mei Ren, 2010
tea