head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wulong / Černý Drak
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší. Nepravidelné oválky a sem tam jen zpřehýbané lístky. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, velmi sladká a podmanivá.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 5 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Výborné a velmi chutné je připravit nálev a dát jej do lednice. Super a osvěžující pro parné dny nebo večery. Možno i přisladit!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, jako pečený chleba. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá a pečená.  Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2007 byla 140 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Prý se po něm hubne, každopádně je po něm zdravá chuť k jídlu a dobře se vytráví tak možná se potrava lépe zpracuje... Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji zkusit je to sice základní a běžný Oolong, ale má cosi do sebe.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Wulong
Wulong

tea