head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Shan Qi Lan, 2008
Charakteristika
Tmavě-hnědý až zeleno-hnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Výborný útesový oolong. Vůně jemně kořenitá, velmi sladká až medová, balzamická, vznešená a podmanivá. Produkce: jaro 2008. Kultivar: Qi Lan. Sklizeň: Ruční. Oblast: Hory Wu Yi, Fujian. Producent: Nezjištěn. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 3 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3 až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá. Vůně je jemná, sladká, ovocná balzamická, příjemná.Chuť je sladká, příjemná, přitom decentně svíravá, ale okamžitě měnící se na sladkou, příjemně kořenitá a balzamická. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, lehce kořeněný a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 400Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

Wu Yi Shan Qi Lan, 2008
Wu Yi Shan Qi Lan, 2008
Wu Yi Shan Qi Lan, 2008
tea