head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Shan Bai Ji Guan Traditional AAA, 2012 / Čínský útesový oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Výborný útesový oolong v kvalite AAA. Vůně jemně kořenitá, velmi sladká až medová, balzamická, vznešená a podmanivá. Sklizeň: ruční, jaro 2012. Kultivar: Bai Ji Guan. Jméno: Bílý kohoutí hřebínek. Oblast: Vnitřní hory Wu Yi 600 m. n. m., Fujian. Zpracování: Ruční, oxidace 40%, pečení ruční na dřevěném uhlí z tvrdého ovocného dřeva. Producent: Nezjištěn. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování ( 15, 10, 25, 45s, ... ).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo světle hnědá. Vůně je jemná, sladká,  skořicově ovocná,  příjemná. Chuť je sladká, příjemná, velmi bohatá, příjemně pečená, měnící se na sladkou, příjemně kořenitá s lehkým květinovým tónem. Dozvuk je příjemně pečený a později silně sládnoucí, lehce kořeněný a delší a bohatší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 1850Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaiJiGuan2012
BaiJiGuan2012
BaiJiGuan2012
tea