head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wu Yi,  Old Bush Mei Zhan 2014 / Čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané větší lístky. Čajové stromy jsou staré asi 40 let. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená a ušlechtilá. Sklizeň: 29.4. 2014, čajovníky sklízí rodina farmáře vždy jen na jaře. Oblast: Wu Yi Shan, Huang Yuan. Zpracování: Kvalitní. Třídění: Ruční. Pečení: Tradiční, pečen pomalu loni a letos 4 x opakovaně, nasledně uskladněn. Velmi dobrý a méně známý oolong.
Příprava
Přibližně 7 g lístků na 150 ml, vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 30 s až 5 minut. Nálevů takto připravíme asi 4. Doporučuji připravovat na Kung Fu způsob, nálevů je více a jsou bohatší.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutohnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená až povidlová. Chuť jemná, sladká, lehce povidlově ovocná, podmanivá, pečeně nahořklá vlnka je velmi příjemná a později sládnoucí. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí s tóny ovoce a delším dozníváním. Evokuje zajímavou hořkosladkost v ústech a později úplně zesládne. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 17 US Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Vynikající na trávení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2014WuYiMeiZhan

2014WuYiMeiZhan


tea