head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Guan Yin, WuYi Shan, 2009 /  Žlutá Bohyně - čínský oolong
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané velké celé lístky. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená, povidlová, skořicově květinová. Slavný a vzácný oolong. Zpracování: Precizní, ruční, tradiční, oxidace 50%, pečení silné. Sklizeň: Ruční, jaro 2009. Oblast: Fujian, střední část Wu Yi Shan. Velmi dobrý a ceněný čaj.
Příprava
Přibližně 8g lístků vložíme do konvičky cca 200 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 20s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Nebo lépe na Kung Fu způsob, kde je nálevů více a vychutnáme si každy do jeho detailu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžově hnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená, povidlová až květinová se stopou skořice. Chuť jemná, sladká, podmanivá, příjemně pečená, povidlová až skořicově květinová. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší. Evokuje příjemnou hořkosladkost v ústech a později úplně zesládne. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 447Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Podporuje trávení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Huang Guan Yin, WuYi Shan, 2009
Huang Guan Yin, WuYi Shan, 2009
Huang Guan Yin
tea