head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná 100g koláč / Vodní Víla, Vodní Duch
Charakteristika
Tmavě-hnědý celý list, místy světlejší. Nepravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané kousky lístků. Lisované do velmi hezkého koláče o hmotnosti 100g. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, jemně kořenitá, velmi sladká a podmanivá. Kultivar: Shui Hsien. Čaj je vhodný nechat zrát  rok až dva, dojde k uhlazení a zlepšení chutí. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 0,5 až 3 minuty. Nálevů připravíme velmi mnoho. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáme si jedlotlivé chuťové vrstvy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, jako pečený chleba, příjemně kořenitá a ušlechtilá. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, kořenitá, příjemně nahořklá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 250Kč za 100g/kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2, 3 a 5. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Vhodný pro skupinku přátel, výborný k povídaní a vyprávění.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná
Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná
Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná
Shui Hsien Wu Yi Shan, lisovaná
tea