head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Traditional Shui Hsien, AA+ 2010 / Vodní víla - duch, čínský útesový oolong
Charakteristika
Tmavě-hnědý celý list, místy světlejší. Nepravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané lístky. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, jemně kořenitá, velmi sladká a podmanivá. Sklizeň jaro 2010. Zpracování: Ruční, tradiční. Oxidace: 50%, pečení ruční, tradiční na dřevěném uhlí z tvrdého dřeva. Oblast: Wuyi Shan - centrální oblast 800 metrů n. m., Fujian. Kultivar: Shui Hsien - Vodní narcis. Producent: Privátní. Čaj je vhodný nechat zrát  rok až dva, dojde k uhlazení a zlepšení chutí. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7g lístků na 150ml, vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme 15 - 60s. Připravujeme na Kung Fu Cha. Nálevů je až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, jako pečený chleba, s vůní narcisu, příjemně kořenitá a povidlová. Chuť je jemná, sladká, podmanivá, kořenitá, příjemně pečená a povidlová. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 455Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci a pro pití s blízkým člověkem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Traditional Shui Hsien, AA+ 2010
Traditional Shui Hsien, AA+ 2010

Traditional Shui Hsien, AA+ 2010
tea