head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yu Nu Feng Shui Xian, Wu Yi Shan 2008 / Vodní Víla z Panenského vrchu
Charakteristika
Tmavě-hnědý  větší celý list, místy světlejší. Nepravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, jemně kořenitá, velmi sladká a podmanivá. Sklizeň: 2008. Dle legendy se musí tento čaj sklízet jen mladými děvčaty jinak se jeho lístky změní v prach a rodina sběrače bude v neštěstí. :-)  Kultivar: Shui Hsien. Oblast: Fujian, pohoří Wu Yi Shan, Panenský vrch. Zpracování: Tradiční, oxidace 60-80%. Čaj je vhodný nechat zrát  rok až dva, dojde k uhlazení a zlepšení chutí. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 0,5 až 3 minuty. Nálevy připravíme až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáme si jedlotlivé chuťové vrstvy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá. Vůně je jemná, sladká, jako pečený chleba, příjemně skořicově kořenitá a ušlechtilá. Chuť  je jemná, sladká, podmanivá, kořenitá, skořicově medová s kovovým tónem, příjemně nahořklá, lehce příjemně nakyslá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 129Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2, 3 a 5. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Vhodný pro skupinku přátel, výborný k povídaní a vyprávění. Shui Hsien je můj oblíbený čajík.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yu Nu Feng Shui Xian, Wu Yi Shan 2008 / Vodní Víla z Panenského vrchu
Yu Nu Feng Shui Xian, Wu Yi Shan 2008 / Vodní Víla z Panenského vrchu
Yu Nu Feng Shui Xian, Wu Yi Shan 2008 / Vodní Víla z Panenského vrchu
tea