head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiao Hong Bao, WuYi Shan, 2011 AA / čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané velké celé lístky. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená, povidlová, skořicově květinová. Slavný a vzácný oolong. Zpracování: Precizní, ruční, tradiční, oxidace 50%, pečení silné 8h na dřevěném uhlí. Sklizeň: Ruční, jaro 2011. V čaji je malé procento lístků kultivaru Shui Hsien.  Oblast: Fujian, střední část Wu Yi Shan 800 m.n.m. Velmi dobrý a ceněný čaj.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování ( 15, 10, 25, 45s, ... ).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená po žitném chlebu, povidlová se stopou skořice. Chuť jemná, sladká, podmanivá, příjemně silněji pečená, povidlová až skořicově květinová. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší. Evokuje příjemnou hořkosladkost v ústech a později úplně zesládne. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 690Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Podporuje trávení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XiaoHongBao2011
XiaoHongBao2011
XiaoHongBao2011
tea