head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Xiongdi Dan Cong 2014 / Slavný čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zelenohnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné úzké lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svinuté do podlouhlých tvarů. Použité jsou 15 let staré čajovníky z jedné zahrady. Vůně je harmonická, jemně kořenitá, velmi sladká až medová, vznešená a podmanivá. Název čaje: Dan Cong - Dva bratři, jelikož mateřský strom má dva kmeny. Produkce: Duben 2014. Kultivar: Shui Hsien var. Chuang-č´siang. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční, poloruční. Oxidace: 30%, pečení střední, 1 x 8 h v elektrické peci na cca 100 °C. Oblast: Vesnice Wu Tung více než 1000 m n. m., Fenghuang, Wudong Shan. Mistr: Wen Sue Pin. Vynikající čaj, velmi ceněný i v samotné oblasti produkce tohoto čaje.
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 30 s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3 až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutohnědá. Vůně je jemná, sladká, ovocná, příjemná. Chuť je sladká, intenzivní, příjemná, decentně pečeně nahořklá, ale okamžitě měnící se na povidlově sladkou, chutná po ovoci Litchi (čínská třešeň, chutná jako naše třešeň, je sladší, medová a aromatičtější), příjemně kořenitá, citrusově ovocná a velmi kultivovaná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, ovocný, kultivovaný, kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 294 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to! Pozor na nekvalitní sorty a padělky!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XiongdiDanCong2014

XiongdiDanCong2014
tea