head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhu Shan Jin Xuan 2012 / Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý list se světlě i tmavě zeleným odstínem. List je zpřehýbaný, a stočený do kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po lehce pečeném chlebu, ovoci a květinách. Sklizeň: Ruční, 22. prosince 2012. Sklizeň je mezi jarní a zimní. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 20%, pečení je lehké a tradiční. Oblast: Formosa, Zhu Shan 900 m. n. m.. Kultivar: Si Ji Jun. Rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 150 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 30s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žlutá. Vůně je jemná, ale nesmírně bohatá, lehce pečená, květinově svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně květinová, máslová, krémová a velmi bohatá. Dozvuk je ušlechtilý, později sládnoucí, delší, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla ....... :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ZhuSanJinXuan2012
ZhuSanJinXuan2012
ZhuSanJinXuan2012
tea