head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Arya Tara Golden Handrolled FF (SFTGFOP-1), lot no. AT-1, 2013 / červený čaj z první sklizně z Nepálu
Charakteristika
Zeleno bílý list s tipsem, pravidelné celé středně velké lístky, drátkovité, tipsy převažují. Vůně je neuvěřitelná, se stopami bylinek, květinové a ovocné vůně. Sklizeň: Ruční, pečlivá z nejlepších keřů, přelom března a dubna 2013. Oblast: Nepál, oblast Ilám, zahrada Arya 1400 m. n. m. Soukromá továrna Arya Tara. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g lístků v degustačním šálku nebo konvičce o objemu cca 250 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 1 až 4 minuty, dle chuti. Nálevů připravíme až 3. Nebo možno připravovat také na způsob Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva žluto hnědá až oranžovo hnědá. Vůně bohatá, květinová, vegetální a sametově lehká. Chuť je příjemná, lehce nasládlá, cítíme vegetální tóny, citrusové tóny a květiny. Dozvuk je jemný, delší, medově sládnoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 290 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na jarní odpoledne. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
AryaTaraSpecialFF2013
AryaTaraSpecialFF2013
AryaTaraSpecialFF2013
tea