head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Assam Attabarie TGFOP 1 2015 / červený assámský čaj
Charakteristika
Černý list, střední velikosti, trochu rozstřepený, se zlatým tipsem, drátkovitý. Vůně je sladká, květinově kořeněná a medovitá. Čaj je z roku 2015 . List je dobré kvality. Oblast: Assam. Zajímavý silný čaj.
Příprava
Přibližně 6 g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95 °C a necháme louhovat 3 minutky. Nálev připravíme jen jeden v degustačním šálku dva. Možno s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je červenohnědá. Vůně sladká, medová, květinová a velmi intenzivní. Chuť je svíravější, hořkosladká, citrusová. Dozvuk je delší, sládnoucí a svíravější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 112 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Dobrý čaj k jídlu. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Ovlivňuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a v podobě vylouhovaných lístků.
AssamAttabarie

AssamAttabarie

tea