head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Chamraj Premium Frost OP 2014 / červený čaj z Nilgiri
Charakteristika
Hnědo černý list nepravidelné celé i potrhané velké lístky, lehce stočené. Vůně je silnější, příjemná, se stopami vzácných dřev, vegetální, květinové a ovocné vůně. Velmi dobrá kvalita listu, organická zahrada, fairtrade. Sklizeň: Leden 2014, lot no. 257/14. Oblast: Indie, Tamildán, Nilgiri, zahrada Chamraj 1600 m.n.m. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g lístků v degustačním šálku nebo konvičce o objemu 250 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C a necháme louhovat 3 až 4 minuty. Dle chuti. Nálevů připravíme až 2. 
Vlastnosti nálevu
Barva zlato hnědá až oranžovo hnědá. Vůně jemná, ovocná. Chuť je plná, ušlechtilá, příjemná cítíme medové tóny, broskve a pomerančovou kůru. Nilgiri jsou nezaměnitelné svou chutí, podobné čajům z Gruzie, ale přesto jiné. Dozvuk je jemný, delší, citrusový, květinový a vegetální. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2014 byla 157 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na podzimní odpoledne. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Nilgiri2014Chamraj
Nilgiri2014Chamraj
Nilgiri2014Chamraj
tea