head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yun "Jun" Chiyabari Himalayan Bouquet AF 2012 / Nepálský červený čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý až stříbřitý list s zlatavým tipsem, lehce zpřehýbaný, dělší, pravidelný a lehce potrhaný. Čaj pochází z nepálské slavné zahrady Yun Chiyabari, lístky jsou sbírány z nejlepších keřů. Zahrada byla na popud krále Birendy osázena koncem osmdesátých let, tato zahrada byla založena v roce 2001. Nachází se nedaleko městečka Hile, 1200 - 1800 m.n.m. Sklizeň: Říjen 2012. Vůně je balzamická, medová, vznešená, svěží a ovocně sladká. Zajímavý čaj z podzimní sklizně. Moc dobrý a svěží čajík.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 3 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Nebo jesště lépe na Kung Fu způsob. Možno i s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo červená. Vůně je jemná, medová, skořicová a balzamická. Chuť je jemná, sladká, podmanivá, ušlechtile sládnoucí, medová, čokoládová s tóny citrusů a lehce květinová. Dozvuk je příjemný sládnoucí, citrusově květinový a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 370Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj, pro přemýšlení nebo četbu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yun Chiabari Himalayan Bouquet 2012
Yun Chiabari Himalayan Bouquet 2012
Yun Chiabari Himalayan Bouquet 2012
tea