head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Ding, Qi Zhong, Hua Xiang 2016 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědočerné listy, sbírány drobné mladé lístky. List je pokroucený, drobný a nejvyšší kvality. Vůně, sladká, kakaová, květinová až ovocná. Sklizeň: Ruční, 4. duben 2016. Původ: Fujian, Fu Ding, vesnice Gua Dun, přirozeně rostoucí čajovníky. Kultivar: Původní divoká lokální varieta. Čaje je pěstovaný (rostoucí) zcela přirozeně, bez pesticidů a hnojiv. Zpracování: Kompletně ruční. Oxidace je lehčí, aby vynikla Hua Xiang - květinová chuť a vůně tohoto čaje. Výtečný čajík.
Příprava
Přibližně 7 g lístků na 150 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95 °C a louhujeme 15 - 60 s. Nálevů připravíme asi 5. Připravujeme na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovohnědá až červená. Vůně je sladká, jemná s tóny květin, kakaová. Chuť je velmi příjemná, sladce květinová, třtinová, medová se stopou koření, lehkého citrusového tónu a sladkého dřeva. Dozvuk je kratší, příjemný, sládnoucí a velmi podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2016 byla 199 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7. čakru. Navozuje pohodovou náladu. Výborný po namáhavém pracovním dni, dobrý na trávení a žaludek. Velmi chutný na přípravu nenáročný čaj s zajímavým květinovým dozvukem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
QiZhong2016

QiZhong2016

tea