head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sao Miquel, Orange Pekoe 2014 / Čaj z Azorských ostrovů
Charakteristika
Tmavě hnědý lístek i s zlatavými tipsy, delší pravidelný list. Vůně medová, citrusová, sladká, se stopou vzácných dřev a kakaa. Sklizeň: 2014. Velký podíl ruční práce. Na zahradě nejsou pužívaná žádná uměla hnojiva a postřiky. Čaj je zde zpracováván dle čínských postupů. V druhé polovině 19. století jej představili 2 odborníci z Macaa. Produkce z jedné zahrady - Single Estate.  Oblast: Sao Miquel - Azorské ostrovy, Portugalsko. Producent: Privátní. Velmi luxusní čaj, vynikající kvality!
Příprava
Přibližně 6 g lístků v degustačním šálku nebo konvičce cca 200 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C a necháme louhovat 30 s až 3 minuty, dle chuti. Nálevů připravíme až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva zlatohnědá až oranžovo hnědá. Vůně jemná, vznešená, skořicová, po přezrálém ovoci, citrusech s tóny vzácných dřev a medu. Chuť je plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, citrusová, cítíme i přezrálé ovoce, slad a med. Dozvuk je sládnoucí, delší, příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena byla v roce 2014 byla 149 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Lehce povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě. Ideální k podzimnímu chladnému počasí. Lehce zahřívající.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
SaoMiquelOP2014
SaoMiquelOP2014
SaoMiquelOP2014
tea