head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tai Mu Gong Fu Cha, Fujian Fu Ding, Tai Mu Shan 2013 / Čínský červený čaj
Charakteristika
Zlato hnědý list a sem tam ochmýřený zlatý tips, naprosto skvostý pohled. Drátkovitý, drobný až středně velký list, lehce zpřehýbaný, celý. Vůně je medově sladká, čokoládová, balzamická až květinová. Sklizeň: Ruční, jaro 2013. Zpracování: Ruční, velmi precizní. Kultivar: Fuding Da Bai Cha. Oblast: Fujian, Fuding, pohoří Tai Mu Shan, město Hu Lin, okolí vesnice Bai Lin cca 400 m. n. m. Producent: Privátní. Moc dobrý čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 150 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 10s - 1 minuta.  Nálevů uděláme dle množství listu až 5. Doporučuji připravovat na Kung Fu cha.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo červeno hnědá. Vůně je sladká, medová, čokoládová a velmi jemná. Chuť je silná, příjemná, nasládlá a zároveň později ušlechtile nahořklá, čokoládová s tóny růží, harmonická. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý,  později sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2013 byla 240Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup...dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení. Moc dobrý poměr kvality a ceny. Pohodový čajík s nemalým potencionálem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
TaiMuGongfu13
TaiMuGongfu13
TaiMuGongfu13
tea