head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thurbo White Delight Ornamentals FF 2010 / Darjeeling první sklizeň roku 2010
Charakteristika
Zeleno-hnědý list, drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbané mladé lístky. Vůně je květinová, lehce vegetální až ořísková. Oblast: Indie, Darjeeling, zahrada Thurbo. Sklizeň: 11. březen 2010. Kultivar: AV2, P312 a T4. pěstováno na severních svazích. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 1 až 5 minut, dle chuti. Nálevů připravíme 2 až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová. Vůně jemná, květinová, lehce balzamická až kořenitá. Chuť je plná, lehce karamelová, neuvěřitelně svěží, nasládlá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, delší. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Nepřelouhovat.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velmi malá. Cena v roce 2010 byla 620Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silněji povzbuzující čajík, vhodný na odpolední nebo celodenní popíjení. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Thurbowhitedelight2010 Thurbowhitedelight2010
Thurbowhitedelight2010
tea