head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan YiWu Ye Sheng Hong Cha 2015 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědočerný list s zlatavým tipsem. Delší, volně svinutý list s mnoha tipsy. Vůně, sladká, kakaová, květinová, ořechová až ovocná. Sklizeň: Ruční, konec října 2015. Původ: Yunnan, Yi Wu, Luo Shui Dong. Kultivar: Yunnan Da Ye. Stromy staré až 80 let rostoucí zcela přirozeně. Čaj je produkován ve velmi omezeném množství. Zpracování: Kompletně ruční. Oxidace je lehčí. Zajímavý čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 7 g lístků na 150 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95 °C a louhujeme 15 - 60 s. Připravujeme na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovohnědá až červená. Vůně je sladká, jemná, ovocná s tóny květin, kakaová, podmanivá. Chuť je po hořké čokoládě, třtině, lehce květinová, plná, sladce ovocná. Dozvuk je kratší, příjemný, sládnoucí a velmi podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2015 byla 277 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Navozuje pohodovou náladu. Výborný po namáhavém pracovním dni, dobrý na trávení a žaludek. Velmi chutný a na přípravu nenáročný čaj s zajímavým dozvukem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2015YiWuYesheng

2015YiWuYesheng

tea