head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Yin Jun Mei Zheng He, Hong Cha 2017 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědočerné listy s mnoha tipsy. Delší volně svinuté úzké lístky a tipsy. Vůně, sladká, kakaová, květinová, ořechová až ovocná. Yin Ju Mei - Stříbrné obočí. Sklizeň: Ruční, jaro 2017, 28.4. Sklízí se pupen a dva lístky. Původ: Fujian, WuYi Shan, Zheng He. Kultivar: Zheng He Da Bai. Zpracování: Kompletně ruční. Čaj byl lehce pečen na dřevěném uhlí. Zajímavý a relativně nový čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 7 g lístků na 150 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95 °C a louhujeme 15 - 60 s. Nálevů připravíme asi 5. Připravujeme na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovohnědá až červená. Vůně je sladká, jemná, ovocná s tóny květin, melasy, kakaová, podmanivá. Chuť je po hořké čokoládě, třtině, lehce květinová, nasládlá. Dozvuk je kratší, příjemný, sládnoucí a velmi podmanivý. V ústech přetrvává jemná čokoládová chuť velmi dlouho!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2018 byla 187 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7. čakru. Navozuje pohodovou náladu. Výborný po namáhavém pracovním dni, dobrý na trávení a žaludek. Velmi chutný na přípravu nenáročný čaj s zajímavým květinovým dozvukem s tónem kakaa.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YinJunMei2017

YinJunMei2017

tea