head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ai Lao, Yunnan Gao Shan, Hong Cha AAA, 2014 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědo černý list úzký list. Delší drátkovitý list. Vůně, sladká, kakaová, květinová, ořechová až ovocná. Sklizeň: Ruční, březen 2014, jedná se o první jarní sklizeň. Původ: Yunnan, Wu Liang, Ai Lao Shan 2000 m. n. m. Kultivar: Yunnan Da Ye. Zpracování: Kompletně ruční. Oxidace je lehčí, cítíme chuť podobnou oolongu. Zajímavý čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95 °C a louhujeme 15 - 60 s. Připravujeme na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá až červená. Vůně je sladká, intenzivní, ovocná s tóny květin a exotického ovoce, kakaová, podmanivá. Chuť je po hořké čokoládě, kakau, lehce chutná po tropickém ovoci s tónem žitného chleba, dále je karamelově nasládlá. Dozvuk je kratší, příjemný, sládnoucí a velmi podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2014 byla 127 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7. čakru. Navozuje pohodovou náladu. Výborný po namáhavém pracovním dni, dobrý na trávení a žaludek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanAiLao2014
YunnanAiLao2014
YunnanAiLao2014
tea