head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Anhui Keemun / Červená Pivoňka, Červený Květ
Charakteristika
Hnědý list se zlatým tipsem svázaný do květu o průměru asi 5cm. Vůně je medovitá, sladká. Krásné je vidět jak se po zalití květ rozvine!
Příprava
Jeden květ vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 5-8 minut. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Chuť je po sušených švestkách, jemná, nasládlá. Dozvuk je střední, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2007 byla 20Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Zajímavý pro páry, nutí ke konverzaci a smíchu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Anhiu Keemun
Anhui Keemun

tea