head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Antu Valley SFTGFOP-1, SF 2011 / červený čaj z Nepálu
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem, pravidelné celé drobné lístky, drátkovité. Vůně je jemná, se stopami vzácných dřev, skořice, květinové a ovocné vůně. Jedná se o střední třídu čaje z druhé sklizně. List: Kvalitní, SFTGFOP-1 lot no. PK-135/11. Sklizeň: Konec června 2011. Oblast: Nepál, oblast Illam, zahrada Antuvalley do 1800 m.n.m. zahrada sousedí s Darjeelingem.
Příprava
Přibližně 5g lístků v degustačním šálku nebo konvičce o objemu cca 250 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 3 až 4 minuty. Dle chuti. Nálevů připravíme až 2. 
Vlastnosti nálevu
Barva zlato hnědá až oranžovo hnědá. Vůně jemná, skořicově medová se stopami vzácných dřev a ovoce. Chuť je příjemná, lehce natrpklá a nakyslá, cítíme skořici, ovoce, lehce příjemně sladké chuti a sladké dřevo. Dozvuk je jemný, delší, sládnoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 170 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na podzimní odpoledne. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
AntuvalleySF2011
AntuvalleySF2011
AntuvalleySF2011
tea