head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Avongrove Muscatel, SFTGFOP-1-clonal organic SF 2013 / červený čaj z Darjeelingu
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem, nepravidelné celé lístky, kousky lístků, lehce stočené. Vůně je silnější, příjemná, se stopami vzácných dřev, skořice, květinové a ovocné vůně. Velmi dobrá kvalita listu, organická zahrada. Sklizeň: 2013, lot no. DJ 54/13. Oblast: Indie, Darjeeling, zahrada Avongrove 670 až 1800 m.n.m. Kultivary: AV2, P312, B157. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g lístků v degustačním šálku nebo konvičce o objemu 250 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 3 až 4 minuty. Dle chuti. Nálevů připravíme až 2. 
Vlastnosti nálevu
Barva zlato hnědá až oranžovo hnědá. Vůně jemná, skořicově citrusová, se stopami vzácných dřev a ovoce. Chuť je plná, ušlechtilá, příjemná cítíme skořici, ovoce, dominuje příjemně citrusová a lehce nakyslá chuť s tóny koření. Dozvuk je jemný, delší, citrusový, kořeněný a sládnoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 240 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na podzimní odpoledne. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DJavongroveMusc13
DJavongroveMusc13
DJavongroveMusc13
tea