head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Lin Gong Fu Cha AAA, Fujian Fu Ding 2012 / Čínský červený čaj
Charakteristika
Zlato hnědý list ochmýřený zlatý tips, naprosto skvostý pohled. Drátkovitý, drobný list, lehce zpřehýbaný, celý. Vůně je medově sladká, čokoládová, balzamická až květinová. Sklizeň: Ruční, jaro 2012. Zpracování: Ruční, velmi precizní. Kultivar: Fuding Da Bai Cha. Oblast: Fujian, Fuding, okolí města Hu Lin, Tai Mu Shan. Producent: Privátní. Kvalita: AAA. Velmi zajímavá a luxusní delikatesa.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 150 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 10s - 1 minuta.  Nálevů uděláme dle množství listu až 5. Doporučuji připravovat na Kung Fu cha.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová, čokoládová a velmi jemná. Chuť je silná, ale příjemná, nasládlá a zároveň později ušlechtile nahořklá, čokoládová, harmonická. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2012 byla 327Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup...dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení. Moc dobrý poměr kvality a ceny.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Bai Ling 2012
Bai Ling 2012
Bai Ling 2012
tea