head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Cejlon CO-OP Win, 2009 / Cejlonský červený čaj
Charakteristika
Hnědo-černý list celý, nebo jen lehce potrhaný, drobný lístek s bělavým tipsem, stočený do uzkých a drobných jehliček. Vůně dřevitá, medovitá, balzamická sladká a velmi příjemná. Sklizeň: 2009. Zpracování: Pečlivé, kvalitní. Původ: Cejlon. Zpracování: Kvalitní. Moc dobrý čajík, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků vložíme do konvičky cca 160 ml. Zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme 20s až 2 minuty, můžeme i déle. Nálevy jsou dle síly jeden až tři. Možno s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva červeno oranžová. Vůně je balzamická, sladká, po sušeném ovoci. Chuť je plná, lehce svíravá, komplexní, dřevitá, sládnoucí, lehce je cítit karamel, koření. Dozvuk je příjemný, sládnoucí a delší. Můžeme i s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2010 byla 170Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku i slaným tyčinkám. Není vhodný na lačno pro osoby s citlivým žaludkem. Čaj ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Cejlon CO-OP Win, 2009
Cejlon CO-OP Win, 2009
Cejlon CO-OP Win, 2009
tea