head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Cejlon OPA, Nilmini Estate 2009, BIO / Cejlonský červený čaj
Charakteristika
Hnědo-černý list celý, nebo jen lehce potrhaný a velký list. Vůně dřevitá, medovitá, balzamická sladká a velmi příjemná. Sklizeň: 2009. Zpracování: Pečlivé, kvalitní. Čaj je produkován v BIO kvalitě. Původ: Cejlon, zahrady Nilmini Estate ( PVT ) v ekologickém prostředí uprostřed džungle. Zpracování: Kvalitní. Moc dobrý čajík, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků vložíme do konvičky cca 160 ml. Zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme 20s až 2 minuty, můžeme i déle. Nálevy jsou dle síly jeden až tři.
Vlastnosti nálevu
Barva červeno oranžová. Vůně je balzamická, sladká, po sušeném ovoci. Chuť je plná, lehce svíravá, komplexní, sládnoucí, lehce je cítit karamel, koření a vzdáleně květy. Dozvuk je příjemný, sládnoucí a delší. Můžeme i s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2009 byla 95Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku i slaným tyčinkám. Není vhodný na lačno pro osoby s citlivým žaludkem. Čaj ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Cejlon OPA, Nilmini Estate 2009
Cejlon OPA, Nilmini Estate 2009
Cejlon OPA, Nilmini Estate 2009
tea